T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Seydikemer’de Tarımsal Ürünler Satış Mağazası Açıldı.

Yayın Tarihi : 6.12.2019

TZOB Türkiye Ziraat Odaları Başkanı Şemsi Bayraktar'ın katılımlarıyla Seydikemer Ziraat Odası Başkanlığınca hizmete açılan Tarımsal Ürünler Mağazası ZİROTAR'ın açılışı gerçekleşti. Aynı zamanda  Sağlığım için Doğayı Seçtim Projesi kapsamında çocuklara tarımı sevdirmek doğayla buluşturmak amacıyla oluşturulan hobi bahçelerinin ziyareti gerçekleşti.

Seydikemer Kaymakamı Haktan GÖKÇEKUYU, İl Tarım ve Orman Müdürü Barış SAYLAK, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup OTGÖZ, Muğla İli tüm Ziraat Odaları diğer Sivil Toplum Kuruluşlarının katıldığı programın açılış konuşmasını yapan Seydikemer Ziraat Odası Başkanı Muhsin GÜMÜŞ, Ziraat Odasının mevcut çalışmaları hakkında bilgi verdi. Arazi toplulaştırma, elektrik altyapı çalışmaları ve tarımsal kredilerin arttırılması konularında destek isteyerek, Sağlığım için Doğayı seçtim Projesine destek veren herkese teşekkür etti.

Daha sonra İl Tarım ve Orman Müdürü Barış SAYLAK;" İki gündür Fethiye ve Seydikemerde'yim. Kaymakamımız ve birçok Muhtar ile tanıştım. Mutluluğum şudur ki; Hep birlikte ortak çalıştıklarını ve birlik olduklarını gördüm. Seydikemer'de oluşturulan bu modelin tüm ilçelere yayılmasını temenni ediyorum. Muğla için örtü altı üretim, narenciye, su ürünleri ve çam balı çok önemli ihracat ürünlerimizdir. Son yıllarda tropikal meyvelerden muz ve topraksız serada Çilek yetiştirilmeye başlandı. Tüm Muğla tarımının bileşenlerine seslenmek istiyorum. Üretimi arttıracak, üreticinin gelirini arttıracak tüm proje sahibi STK'ları destekleyeceğim. Muğla'da markalaşmaya önem vermeliyiz. Herkes tarım için elini taşın altına koymalı, biz de buna bağlı olarak gövdemizi koyacağız" dedi.

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup OTGÖZ ise konuşmasında hep birlikte el birliği ve gönül birliği şeklinde çalışılması gerektiğine değindi.

TZOB Türkiye Ziraat Odaları Başkanı Şemsi Bayraktar konuşmasında "Muğla her ne kadar Turizm İli olsa da rakamlara baktığımızda Muğla'nın tam bir tarım ili olduğunu görüyoruz. Bugün ki açılışı yapılan İşletme de emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Seydikemer Ziraat Odası Haktan GÖKÇEKUYU ise ZİROTAR Tarımsal Ürünler Satış Mağazasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Daha sonra tüm konuklar Mağazanın açılışını gerçekleştirerek hobi bahçesiyle tanıştılar.