T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Barış SAYLAK Kavaklıdere Ziyaretini Gerçekleştirdi

Yayın Tarihi : 3.12.2019

Tarım ve Orman İl Müdürü Barış SAYLAK İlçe ziyaretlerine Kavaklıdere'de ilk kurulan çilek bahçesi ziyareti ile devam ediyor.

SAYLAK Kavaklıdere ziyaretinde Vali Hanım Çileğinin 1. Etabında ilk tesis edilen Hüseyin SERİM' e ait çilek bahçesini gezdi. Üreticiden çilek yetiştiriciliği ve pazarlamasıyla ilgili bilgi alarak çilek topladı. Üretici SERİM; "Çilek yetiştirmekten oldukça memnun olduğunu, çilek sezonunun ve veriminin daha uzun sürmesi için üzerini kapatacağını" belirtti.

Üretici ile görüşmelerinden sonra SAYLAK; "Birim alandan daha fazla gelir elde edebilmek için bölgede iyi oldukça iyi sonuç veren Vali Hanım Çileği Projesi için Vali Hanıma çok teşekkür ettiğini belirterek, projede emeği geçen tüm İl ve İlçe Teknik Personeline şükranlarını dile getirdi". Bölgenin Kırsal Turizm için önemli bir değere sahip olduğunu söyleyen SAYLAK, Vali Hanım Çileği ile Kırsal Turizmin birleştirilmesi gerektiğini, bunun için İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile ortaklaşa çalışma yapmak istediklerini belirtti.

SAYLAK daha sonra 2017 yılında Genç Çiftçi Projesi Desteğinden Büyük Baş hayvancılık desteği alan Sevilay ÇETİN' in işletmesini ziyaret etti. SAYLAK; "Bakanlığımızın destekleriyle gerçekleştirilen bu projelerin gençlerimiz için yeni iş imkânları sağladığını belirterek, bu sebeple Sayın Bakanımız Bekir PAKDEMİRLİ ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN' a çok teşekkür ediyorum" dedi. Daha sonra ilçe personeli le toplantı yapan SAYLAK; "benim personelim için en iyi yer çilek bahçesi, ceviz dibi, mısır tarlası, ahır veya zeytin bahçesidir. Diyerek köylüye ve üreticiye dokunan sizlersiniz, üreticilerimiz için farkındalık yaratacak projeler üretmelerini istedi.

SAYLAK daha sonra Kavaklıdere Kaymakamı Birkan TATLISÖZ' ü ve Kavaklıdere Belediye Başkanı Mehmet DEMİR'i makamında ziyaret etti.