T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

İl Müdürü Barış SAYLAK Milas TARİŞ Genel Kuruluna Katıldı

Yayın Tarihi : 27.11.2019

Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış SAYLAK SS.153 Nolu Milas Zeytin ve Zeytinyağı Tarım Satış Kooperatifinin (TARİŞ) seçimli olağan genel kuruluna katıldı.

1070 ortağı bulunan ve 4 yılda bir yapılan TARİŞ'in Seçimli Olağan Genel Kurulu bugün gerçekleşti. Genel Kurula Muğla Tarım ve Orman İl Müdürü Barış SAYLAK' ın yanında, Milas Belediye Başkanı, Milas Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri, Siyasi Partilerin İlçe Başkanları ve TARİŞ ortaklarından 337 kişi katıldı. İl Müdürü SAYLAK en yaşlı ortaklara plaket takdim etti.

İl Müdürü SAYLAK, Sivil Toplum Kuruluşları ve Milas Halkının yoğun ilgisiyle karşılandı. Genel kurulda yaptığı konuşmada; "Göreve başladığım ilk günlerde doğup büyüdüğüm Milas'ta ilk toplantıya katılmamın hemşerilerim ile birlikte olmanın onur ve gururunu yaşıyorum. Ayrıca Tariş Başkanı Kamil GÜL'e ve tüm yönetim kuruluna örgütlenmenin önemini bilen bir İl Müdürü olarak teşekkür ederim. Başında bulunduğum tüm teşkilatım ve personelim ile hizmete hazırız. Zeytin ve Zeytinyağının değer zincirini arttırmak hedefiyle markalaşmanın önemine inanıyor, üreticilerimizin markalaşma konusunda tüm desteğimizi vereceğimizi bilmelerini istiyorum. Milas Ticaret Odası Başkanı Reşit ÖZER' e yağlık zeytinin tescili için yaptığı çalışmalardan dolayı çok teşekkür ederim" dedi.

"Ayrıca Milas Ziraat Odası Başkanı İsmail ATICI Başkanlığında tüm üreticilere hizmet etmeye hazır olduğumuzu yineliyoruz" diyerek konuşmasına son verdi.