T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

YAYIM PROJELERİ TOPLANTISI KUŞADASI’NDA GERÇEKLEŞTİ

Yayın Tarihi : 15.11.2019

Tarımsal yeniliklerin Yaygınlaştırılması Programı Kapsamında  "Yayım projeleri Değerlendirme Toplantısı" Aydın'ın Kuşadası İlçesinde gerçekleşti.

13-16 Kasım 2019 tarihleri arasında düzenlenen Toplantıya 81 İlin Tarım ve Orman İl Müdürlüklerinin, Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürleri ile Teknik Personeller katıldı. Muğla İl Tarım ve Orman Müdürlüğü 3 Adet proje ile toplantıda yer aldı. İlimizde de oldukça ilgi ve katılım gören projeler:

  • İl Özel Projesi: Muğla'nın Saklı çeyiz Sandığı
  • Yenilik Yayım Projesi: Kadın çiftçi Projesi "Kadın Eliyle Geleceği Korumak; Gen Bankası ile Buluşuyoruz"
  • Yenilik Yayım Projesi: Yeni Nohut Çeşitlerinin Yaygınlaştırılması

Eğitim ve Yayım Dairesi Başkanlığından katılan Aysel ASIL yaptığı açılış konuşmasında; "Bakanlık olarak Eğitim ve Yayım çalışmalarına önem veriyoruz. 2019 yılında yapılan projelerin kişilere fikir olması açısından bu toplantıyı düzenledik. Umarım bu toplantı amacına ulaşır ve proje fikirlerinin çeşitlendirilmesi ve geliştirilmesinin önünü açar. Hepimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi. 

3 gün boyunca 81 ilin Proje sunumlarını yaptığı toplantıda Muğla İlini temsilen; "Kadın Eliyle Geleceği Korumak; Gen Bankası ile Buluşuyoruz" projesini Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Süleyman KURNAZ, "Muğla'nın Saklı Çeyiz Sandığı" Projesini Mühendis Elif AŞÇI, "Yeni Nohut Çeşitlerinin Yaygınlaştırılması" Projesini ise Mühendis Halis TEPE sundu.

Proje sunumlarının ardından soru cevap kısmı geçildi. Karşılıklı fikir alışverişinin ardından toplantı sona erdi.