T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

BUGÜN FİDAN, YARIN NEFES” KAMPANYASI KAPSAMINDA FİDAN DİKİMİ ETKİNLİĞİ GERÇEKLEŞTİ

Yayın Tarihi : 11.11.2019

Tarım ve Orman Bakanlığının koordinasyonunda hayata geçirilen "Geleceğe Nefes" kampanyası kapsamında 81 ilde eş zamanlı olarak saat 11:11'de gerçekleştirilen 11 milyon fidan dikim etkinliği İl Müdürlüğü ve 13 İlçe Müdürlüğü personellerinin aynı anda katılımı ile il genelinde gerçekleşti.

Fidan Dikim etkinliğine; Tarım ve Orman İl Müdürü Şakir Fırat ERKAL öncülüğünde, İl Müdür Yardımcısı Muhammed SEVİNÇ, Şube Müdürleri, Menteşe İlçe Tarım ve Orman Müdürü İl ve Menteşe İlçe Tarım Müdürlüğü Personelleri katıldı. Bugün il genelinde 200 bin fidanın toprakla buluştuğu etkinlikte toplam 3000 adet olmak üzere; Kestane, Akasya, Ceviz, Dut ve Lavanta fidanları Özlüce mahallesinde önceden hazırlanan çukurlara dikildi. Dikim gerçekleştikten sonra etkinliğe katılanlar Orman Bölge Müdürlüğü tarafından kurulan yörük çadırı önünde zeybek oynadı. Bölge Müdürlüğü tüm katılımcılara ikramda bulundu.

Gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye bırakmak amacıyla Milli Ağaçlandırma Günü olarak da ilan edilen 11 Kasım günü Muğla genelinde vatandaşların yoğun katılımı ile 195 farklı noktada 200 binin üzerinde fidan toprakla buluştu.