28.11.2018 / Gösterim Sayısı : 92

Proje Ekibinin İlk Toplantısı Gerçekleştirildi…

#Proje Haber 27.11.2018

İl Müdürlüğümüz uhdesinde ilimizde yeni ve etkili projelere imza atmak, İlin sorun ve ihtiyaçlarına yönelik aktif çözümler üretmek, koordineli ve etkin iletişim ile hızlı projeler ortaya koymak amaçlarla Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürlüğünün koordinatörlüğünde kurulan Proje Ekibinin toplantısı gerçekleştirildi.

 Muğla İl Müdürlüğü Toplantı Salonu'nda düzenlenen toplantıya İl Müdürü Ş. Fırat ERKAL, İl Müdür Yardımcısı Muhammed SEVİNÇ, Şube Müdürleri ve teknik personeller katıldı. 2019 yılı içerisinde tarım, hayvancılık, gıda güvenliği eğitim ve yayım faaliyetlerine katkı sağlayacak olan proje fikirleri ve bu projelerin uygulanabilirliği değerlendirildi

 Toplantı İl Müdürü Ş. Fırat ERKAL: "İlimiz yapısı ve doğal güzellikleri itibariyle önemli bir konumdadır. İlimizde tarım, hayvancılık ve kırsal turizmin geliştirilmesi için çok yönlü projeler uygulamamız gerekmektedir. Kurulan proje ekibinin başarılı projeler oluşturularak İlimizin tanıtımı ve kalkınmasına büyük katkı sağlayacağını düşünüyorum. Çiftçimizin yaşam standardını yükseltecek, gelir ve refah düzeyini artıracak, istihdam sağlayacak projelere çok büyük önem veriyoruz. İşimiz sadece çiftçimizin sistemsel sorunlarına çözüm bulmak değil, çiftçimizin ufkunu genişletip, üretimde yeni ve modern yönde tarım ve hayvancılık faaliyetlerini sürdürmesi sağlamaktır. "dedi.

Toplantı 2019 yılında bölgemize uygun olarak hazırlanması ve uygulaması planlanan  proje fikirleri ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunularak sonlandırıldı.
''