14.5.2018 / Gösterim Sayısı : 105

Seydikemer’li Kadın Çiftçiler “İzmir Zeytin ve Süt Ürünleri-Teknolojileri ” Fuarında…

#olivetech fuarı s.kemer

Bu yıl 8. si düzenlenen "Olıvetech 2018 Gurme İzmir" fuarına Seydikemer Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, Seydikemer Ziraat Odası, Seydikemer'li kadın üreticilerimiz birlikte katıldı.  

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımız, Türkiye Ziraat Odaları Birliği ile İŞKUR Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokol gereğince Müdürlüğümüz tarafından açılan Kayadibi Mahallesindeki Bitkisel Üretimde İyi Tarım Uygulamaları ile Korubükü Mahallesindeki Süt Hijyen Eğitimi kurslarına katılan kadın kursiyerlerin öğrendikleri bilgileri pekiştirmek anlamında bir teknik gezi niteliği taşıması da Kursiyerlerimiz tarafından memnuniyetle karşılandı.

Kadın Çiftçilerimiz fuar alanında farklı zeytin çeşitleri ve zeytinyağlarının tatlarını inceleme, zeytin hasadını kolaylaştırıcı birçok yeni ekipmanları tanıma, birçok gıda işletmelerinin yöneticileriyle bir araya gelerek markalaşmanın ve ülkemizde yetiştirilen zeytinin ekonomik anlamda bizlere katkısı ilk ağızdan dinleme ve bu kişilere sorularını yöneltme fırsatı buldular. Gurme sohbetleri, usta aşçıların katılımıyla gerçekleşen yemek yarışmaları ile eğlenceli vakit geçirdiler.


''