16.4.2018 / Gösterim Sayısı : 95

Seydikemer’de Okullarda Gıda Güvenirliliği ve Hijyen Eğitimi Başladı

#seydikemer gıda kontrol

Seydikemer Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, İlçe merkezi ve mahallelerinde öğrenim gören ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik gıda güvenilirliği ve hijyen eğitimlerine başladı.

Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan çalışmalarda hedefimiz 'Okullarda Gıda Güvenirliğine Yönelik Uygulamaları Geliştirme' hedefi doğrultusunda ilçemizde bulunan ilk ve Ortaöğretimde öğrenim gören öğrencilerin tamamına bu eğitimi verebilmek olmuştur.

Bu kapsamda yapılan eğitimlerde öğrencilere; temizlik kuralları, çeşitli hastalıklara neden olan mikropların gıdalara bulaşma yolları, sağlıklı gıdanın nasıl olması gerektiği, gıdaları satın alırken dikkat edilmesi gereken kurallar, okul kantinlerinde ve yemekhanelerinde gıdaların nasıl saklanması ve muhafaza edilmesi gerektiği, gıdalarda soğuk zincirinin önemi gibi konularda eğitimler verilmiştir.

Eğitimin sonunda; öğrencilerin soruları cevaplandırılmış, merak ettikleri konular anlatılmıştır. Eğitim verilen yaş grubunun küçük olması nedeniyle Müdürlüğümüz tarafından öğrencilere gıda hijyeni ve sağlıklı beslenme konularında eğitici-öğretici boyama kitapları dağıtılmıştır.


''