16.4.2018 / Gösterim Sayısı : 74

Seydikemer Kaymakamı İle Bilgilendirme Toplantısı Düzenlendi

#seydikemer çiftçi bilgilendirme

Seydikemer Kaymakamı Haktan GÖKÇEKUYU, Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Engin MARAŞLI ve İlçe Ziraat Odası Başkanı Muhsin GÜMÜŞ olmak üzere beraberindeki heyet ile Ortaköy Mahallesi kahvesinde çiftçilerle bir araya gelerek karşılıklı bilgi alış-verişinde bulundular.

Toplantıda İlçe Müdürü Engin MARAŞLI; yürütülen projelerin yanı sıra Genç Çiftçi Desteklemeleri ve diğer destekleme uygulamaları konusunda bilgilendirme yapmıştır. Çiftçilerle karşılıklı fikir alışverişinde bulunularak Ortaköy Mahallesinin tarımsal ve diğer konulardaki sorunları dinlenmiştir.

 Toplantı sonrasında Ortaköy Mahallesinde tesis edilen 1,5 da'lık çilek bahçesi tesisi ziyaret edilmiştir. Ziyarette, üreticilerimiz yürütülen çilek projesi konusunda memnuniyetini ifade etmiş, kaymakam GÖKÇEKUYU ise çilek tesisinin damla sulama sistemi dahil kurulmasının çok isabetli bir seçim olduğunu belirterek, Tarım İlçe Müdürlüğü tarafından rutin takibinin yapılmasının projenin başarılı sonuçlanmasında önemli olduğunu ifade etmiştir.


''