9.2.2018 / Gösterim Sayısı : 280

Muğla Tarım İl Müdürlüğünün İki Projesine GEKA Desteği

#2018 GEKA

Muğla il Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Yatağan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün projeleri Güney Ege Kalkınma Ajansı 2017 yılı Teknik Destek Programı kapsamında destek aldı.

Muğla İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün "Etkili İletişim Sorunsuz Denetim" projesi ile Yatağan İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünün "Zeytinyağı Duyusal Tadım Eğitimi" projeleri GEKA tarafından desteklenerek 2018 yılında uygulanacak. Muğla İl ve İlçe Müdürlüklerinde denetim elemanlarının sahada daha etkin olmaları, doğru iletişim kurmaları ve rehberlik denetimlerini sağlıklı yapmalarını amaçlayan eğitime 50 kişi katılacak. Denetimde yaşanan sıkıntı ve sorunları en aza indirmeyi hedefleyen İl Müdürlüğü,  etkili iletişim konusunda verilecek eğitimlerle sorunsuz ve rehberlik amaçlı bir denetimi amaçlıyor. Şubat ayında gerçekleşmesi planlanan proje ile ilgili sözleşmeyi Güney Ege Kalkınma Ajansı Muğla ofisinde İl Müdürü Ş. Fırat Erkal imzaladı.

Yatağan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğünün Zeytinyağı Duyusal Tadım Eğitimi projesi için ise GEKA Muğla Ofisinde Yatağan İlçe Müdür V. İsmail Hakkı Yüksel sözleşmeyi imzaladı.

Güney Ege Kalkınma Ajansı ve Yatağan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü arasında imzalan sözleşme kapsamında Zeytinyağı Duyusal Tadım Eğitimi ile İlçemizde zeytin ve zeytinyağı üreten, kullanan ve tüketenlerin üretim, hasat, işleme, saklama ve kaliteli zeytinyağını seçme konularında eğitilerek, daha kaliteli zeytin ve zeytinyağı üretilmesi ve kaliteli ürün talebinin artması sağlanacaktır. Zeytinyağı Duyusal Tadım Eğitimlerine hem üretici hem de tüketicilerin katılımları ile kaliteye önem veren her iki grubun bir araya gelmesi sağlanacaktır. Şubat ayında başlayacak olan eğitime 100 kişilik planlanmaktadır. Çiftçilerden eğitime katılmak isteyenler Yatağan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ile irtibata geçebilirler


''