23.2.2018 / Gösterim Sayısı : 445

TARIM İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 2018 DÖNEMİ ÜRETİCİ ŞARTLARINDA SÖZLEŞMELİ KÜÇÜKBAŞ HAYVANCILIK PROJESİ

Bakanlığımız bünyesinde Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yapılması planlanan Üretici Şartlarında Sözleşmeli Küçükbaş Hayvancılık Projesi başvuruları başladı. Başvurular oluşturulan siteden bireysel olarak yapılmaktadır. Başvuru yapmak için https://300koyun.tigem.gov.tr/Logon/Index# internet adresi ziyaret edilecektir. TİGEM, sözleşme imzalayacağı üreticiye 300 başa kadar küçükbaş hayvanı Ziraat Bankası aracılığıyla satacaktır. Bakım, besleme ve hayvan sağlığı masrafları için avans verecektir. Toplamda en az 1.666 üretici bu projeden faydalanacaktır ve yaklaşık 500.000 hayvan satışı yapılacaktır.

 Başvurular şu şekilde yapılacak:

  1. https://300koyun.tigem.gov.tr/Logon/Index# başvuru linkine tıklayınız.
  2. Açılan "Üretici Şartlarında Sözleşmeli Küçükbaş Hayvancılık Projesi" sayfası üzerinden "Yeni Yetiştirici Kaydı" butonuna tıklayınız.
  3. Bu aşamada sizden talep edilen TC  Kimlik Numarası gibi detayları kutucuklara giriniz.
  4. Üyelik işlemini tamamladıktan sonra sistemin yönlendirdiği sayfa üzerinden TC Kimlik No ve kaydolurken belirlediğiniz şifrenizi ekrana girip girişinizi gerçekleştiriniz.
  5. Sisteme girişinizi yaptıktan sonra sol menüde yer alan "Yeni Başvuru" alanına tıklayınız. Bu ekran, sizin kaydolurken verdiğiniz mail adresinizi doğrulamak içindir. Mail gönder butonuna tıkladıktan sonra mail kutunuza gelecek olan güvenlik kodunu, ekrandaki alana girmeniz gerekmektedir.
  6. Güvenlik kodunuzu onayladıktan sonra ekrandaki "SGK Durumu, Eğitim Durumu, Bitirdiği Kurs, Hane Halkı Sayısı, Askerlik Durumu, Diploma Ana Bilim Dalı" alanlarını doğruca doldurmanız gerekmektedir.
  7. Bir sonraki aşamada ise projenin uygulanacağı il ve sahip olduğunuz taşınmazlar, hayvanlar hakkında bilgi vermeniz istenecektir.
  8. Son olarak ise sizden istenen evrak listesini, ilgili birimlere teslim etmek üzere ekranda görebileceksiniz

Üretici seçimi yapılırken; Üretim yapacağı yerin mera alanı, Kaba yem üretebilirliği, Hayvan varlığı, Cinsiyet ve yaşı (Genç çiftçi olması önemlidir), Hayvan barınağına sahip olması, Halen hayvancılıkla ''